WARSZTATY STRZELECKIE

STRZELANIE STATYCZNE

STRZELANIE STATYCZNE

STRZELANIE DYNAMICZNE

STRZELANIE DYNAMICZNE

STRZELANIE REKREACYJNE

STRZELANIE REKREACYJNE

SZKOLENIE DO EGZAMINU NA BROŃ

SZKOLENIE DO EGZAMINU NA BROŃ

EVENTY  I WARSZTATY

EVENTY I WARSZTATY

Warsztaty strzeleckie

STRZELANIE STATYCZNE

Strzelanie statyczne to najpopularniejsza forma treningu specjalistycznego. Stale rosnąca ilość strzelnic w Polsce wskazuje na to, że dyscyplina się rozwija. Strzelanie statyczne jest odpowiednie dla każdego, kto chce sprawdzić swoje umiejętności w celności lub przygotować się do zaawansowanych metod strzelania.

Warsztaty strzeleckie

STRZELANIE
DYNAMICZNE / TAKTYCZNE

Tak jak kierowca z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu pojazdów nie jest kierowcą rajdowym, tak strzelec z wieloletnim doświadczeniem w strzelectwie nie jest strzelcem z umiejętnościami stricte bojowymi. Czego zatem trzeba, żeby być kierowcą rajdowym i strzelcem bojowym? Przede wszystkim właściwego, mocno ukierunkowanego szkolenia. Nie da się wjechać na tor rajdowy, nie mając podstawowych umiejętności jazdy autem. Nie da się też szkolić pod kątem bojowym, nie mając bardzo solidnych podstaw strzelania z broni krótkiej i długiej, czy poczucia, że na broni palnej statycznie i dynamicznie swoje się przepracowało. Czym w takim razie jest szkolenie bojowe?

– po pierwsze, najważniejsza jest zmiana mentalności! Broń staje się narzędziem, które wykorzystujemy defensywnie lub ofensywnie w bardzo specyficznych warunkach. W tej sytuacji kluczową rolę będzie odgrywał stres, czas reakcji, podjęta decyzja lub jej brak oraz oczywiście umiejętności.

– po drugie, zupełnie inaczej przygotowany program szkolenia, który po prostu Cię zaskoczy. Nie będziesz stał na strzelnicy, patrząc w tarcze i strzelał na celność i skupienie z 25 metrów z czasem 3 minuty na 5 sztuk nabojów. Będziesz strzelał na dystansie metra w tarczę sylwetkową, wyciągając broń z kabury i strzelając z biodra. Będziesz pracował z bronią leżąc, stojąc, klęcząc. Strzelał z wnętrza auta, zza zasłony czy stojąc tyłem do popera, tarczy 10 kółkami z liczbami i 10 kwadratami z literami i usłyszysz sekwencje 3 D 8 F. Odwrócisz się, zidentyfikujesz i strzelisz w podanej kolejności, trafiając bezbłędnie w jak najkrótszym czasie. Błędów nie będziemy tolerować… ja, ale przede wszystkim Ty, nie będziesz tolerował. W strzelectwie bojowym wszystko jest inne, od wymiany magazynka poprzez sposób przemieszczanie się z bronią. Od sposobu prowadzenia ognia, poprzez świadomość otoczenia. Jest zupełnie inny wymiar bezpieczeństwa, bazujący przede wszystkim na świadomości otoczenia, kierunku broni, orientacji w sytuacji. Kierowca rajdowy wchodzi w zakręt ponad 200 km/h w sposób bezpieczny, tak jak strzelec bojowy wszystko co robi, robi przede wszystkim świadomie i bezpiecznie, mimo pozornie niebezpiecznych okoliczności. Dlatego właśnie szkolenie bojowe skierowane jest przede wszystkim do funkcjonariuszy, żołnierzy i osób pracujących na co dzień z bronią palną. Skierowane jest również do osób indywidualnych, które potrafią sobie radzić w sytuacjach stresowych i chcą przeżyć swój pierwszy lub kolejny raz z bronią palną, ale wykorzystywaną podczas szkolenia w sposób bojowy.

Jestem przekonany, że jako były żołnierz wyspecjalizowanej jednostki, w której służyłem 23 lata, dam Ci to czego potrzebujesz, a chwile później dam Ci jeszcze więcej. Zapraszam a „ oczy Ci się otworzą”

Warsztaty strzeleckie

STRZELANIE REKREACYJNE

Strzelanie rekreacyjne to najczęściej wybierana forma sprawdzenia swoich umiejętności w celowaniu do celu. Zajęcia pozwalają na poznanie różnego rodzaju broni palnej czy amunicji w innych warunkach niedostępnej dla osób bez wydanego pozwolenia na broń.

W tym przypadku nie są wymagane żadne specjalistyczne umiejętności czy certyfikaty szkoleń. Strzelanie rekreacyjnie nie jest zarezerwowane tylko osobom, które ukończyły 18 lat. W zajęciach mogą brać udział także małoletni.

Strzelanie rekreacyjne zawsze odbywa się pod nadzorem instruktora, który w bezpieczny sposób przekazuje niezbędną wiedzę, zaopatruje uczestnika w amunicje i dobiera odpowiedni typ broni.

Warsztaty strzeleckie

SZKOLENIE DO EGZAMINU

W Polsce posiadanie broni palnej regulowane jest przez odpowiednie przepisy prawa. Niezbędne jest uzyskanie pozwolenia, które to wydawane jest po złożeniu egzaminu do powołanej przez organ Policji komisji egzaminacyjnej. (art. 16. 1 ustawy z dn. 21 maja 1999 roku o broni i amunicji).

Egzamin uprawniający do posiadania broni składa się z dwóch części:
– teoretycznej – znajomości przepisów bezpiecznego posiadania i korzystania z broni palnej
– praktycznej – weryfikacji poprawnej umiejętności korzystania z broni wybranego typu.

Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych uzyskaniem pozwolenie na posiadanie broni. Najczęściej wykorzystywane uprawnienia są do celów: ochrony osób, mienia, kolekcjonerskich, sportowych, szkoleniowych, a także dla pracowników ochrony.

Warsztaty strzeleckie

EVENTY I WARSZTATY STRZELECKIE

Zorganizuj swoje wydarzenie razem z nami!

Wybierz interesujące Cię szkolenie i zapisz się już teraz!

Uwaga! Termin i ilość osób w grupie ustalana jest indywidualnie!

K2 Shoting warsztaty strzeleckie Warszawa, szkolenia medyczne